V zbierke Malý nákup, veľká pomoc vyzbierali študenti a verejnosť v Piešťanoch už stovky kilogramov trvanlivých potravín a drogérie. Putovná zbierka však nekončí, pri príležitosti Národného týždňa charity štafetu prevzala ďalšia miestna škola. Vyzbierané dary pomôžu rodinám v núdzi a matkám samoživiteľkám, ktoré v čase pandémie prišli o prácu.

Pracovníčky Centra pomoci človeku v Piešťanoch zaplnili potravinami a drogériou zo zbierky Malý nákup, veľká pomoc posledné voľné police. Centrum slúži ľuďom v núdzi z Piešťan a okolia. Vďaka darom ich Trnavská arcidiecézna charita môže podporovať aj niekoľko ďalších mesiacov. „Sme veľmi vďační, že mladí ľudia a verejnosť takto citlivo zareagovali na potreby tých, ktorí žijú medzi nami, no nemajú také šťastie, ako mnohí z nás. Z mesiaca na mesiac zápasia s otázkou prežitia, s otázkou, čo oblečiem svojim deťom a z čoho im navarím,“ povedala pracovníčka Centra pomoci človeku Simona Petrušová, ktorá zbierku spolu s kolegyňami zastrešuje. Práve ľudia v takejto životnej situácii klopú podľa nej na dvere charitného centra s prosbou o pomoc.

Zbierku odštartovali ešte v marci mladí ľudia z kultúrno-kreatívneho centra Arta so sídlom v bývalej továrni na čokoládu a cukrovinky v Piešťanoch. Čas, kedy všetky aktivity zastavila pandémia, chceli využiť na pomoc. Štafetu od Arty neskôr prevzali dobrovoľníci z Gymnázia Pierra de Coubertina, po nich Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera, ktorá ju zase po mesiaci odovzdala Strednej odbornej škole obchodu a služieb na Mojmírovej ulici. V týchto dňoch štafetu prevzala ďalšia, tentoraz základná škola.

Štafeta odovzdaná, zbierka pokračuje

Pri príležitosti Národného týždňa charity našla putovná zbierka Malý nákup, veľká pomoc ďalšieho pokračovateľa. Riaditeľka Strednej odbornej školy obchodu a služieb Anna Zálešáková symbolicky odovzdala štafetu do rúk profesnej kolegyne Heleny Križanovej, riaditeľky Cirkevnej spojenej školy. „Zbierku preberáme s veľkým nadšením. Myslíme si, že aj cirkevná základná škola, jej žiaci a učitelia, by sa mali zapájať do takejto pomoci. Zároveň takto vzniká spolupráca s charitou, ktorú chceme v budúcnosti podporiť aj ako dobrovoľníci,“ zhodnotila Helena Križanová.

Trvanlivé potraviny a hygienické potreby, bez ktorých sa nezaobíde žiadna rodina, budú nasledujúce dva týždne zbierať na základnej cirkevnej škole na Štefánikovej ulici č.119. Svoj malý nákup sem môžete priniesť od stredy 2.júna do 11. júna v čase trvania vyučovania. 

Prispeli aj deti z núdznych rodín

A aké sú nálady pri odovzdávaní štafety? Riaditeľka Anna Zálešáková na základe novej skúsenosti prezradila, že aj vďaka zbierke si deti vedeli uvedomiť, že nie všetci máme toľko, čo potrebujeme. Našli sa aj deti, ktorým trnavská charita už pomohla v minulosti, no teraz darovali pomoc ony. „Zbierka nám dala dôležitú skúsenosť a zároveň sme vďaka nej prežili emotívne chvíle. Zapojili sa do nej aj deti, ktoré samé žijú vo veľmi skromných podmienkach. Napriek tomu priniesli trvanlivé potraviny a mnohé pri tom aj spomínali, ako charita kedysi pomohla práve ich rodine,“ povedala.

Ak chcete aj vy zapáliť priateľov či rodinu pre dobrú vec, jednou z ciest je práve usporiadať zbierku potravín a drogérie. Každý takýto nákup je pre charitu a ľudí v núdzi, ktorým pomáhame, veľkým gestom.

 

Post a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *